Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 19.05.2024, 11:58

Мій сайт

Меню сайту
Категорії розділу
Про нас у ЗМІ [14]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 68
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Про нас у ЗМІ

Головна » Статті » Про нас у ЗМІ

Чарівний світ творчості

                            


Мала академія народних ремесел м.Галич (художньо-реміснича школа) існує з жовтня 1990р. Засновниками закладу були виконавчий комітет районної  ради народних депутатів (В.Крук) та районний відділ освіти (І.Коваль).

Метою заснування було і залишається на сьогодні створення умов для виховання підростаючого покоління, вивчення, збереження та популяризація мистецтва Давнього Галича, створення умов для розвитку художньо-обдарованих дітей, охоплення їх позашкільною освітою та захист від згубного впливу вулиці.

Життєдіяльність навчального закладу проходить в унікальному історичному середовищі, де сама природа, Дністер, храми спонукають не тільки любити, але й малювати цю землю. Може, тому Мала академія народних ремесел м. Галича має свій характерний стиль, який помітно відрізняється від традицій, практикованих в подібних закладах. Їдуть сюди за досвідом з усієї України, бо саме в Галичі вперше на теренах нашого краю початкова образотворча освіта міцно пов’язана з практичними заняттями, ремеслом, яким ця земля славилася з княжих часів і яке становить підґрунтя будь-якої творчої діяльності.

За останні 20 років наш позашкільний навчальний заклад пройшов складний, але цікавий період. Педагогічий колектив намагався зберегти свої кращі здобутки: багатопрофільність, право вибору дитиною виду діяльності, педагога, освітньої програми, особливі взаємини між педагогом і дитиною на основі співробітництва і співтворчості, можливість допрофесійної підготовки, соціального захисту й оздоровлення. І не просто зберегти, а рухатись вперед і розвиватись в складних умовах.

Якщо порівняти початок 90-х років минулого століття і час нинішній, використати матеріали підрахункових колегій МОН України, в нашій державі до 2006 року постійно зменшувалась кількість позашкільних закладів, розпалася мережа відомчих позашкільних закладів, тому маємо бути щасливі, що в нашому місті, завдяки владі та освітянським працівникам, зокрема, вдалося зберегти і наш заклад і той освітянсько-творчий кадровий потенціал вмілих, самовідданих, творчих працівників. Однак, мусимо зважити на умови сьогодення, на зміну суспільно-економічної формації, пристосовуватись до умов ринку, що дозволило б нам займати гідне місце в сучасних непростих умовах життя і праці.

Позашкільна освіта дітей та юнацтва завжди була й залишається важливою складовою в духовному, моральному, інтелектуальному розвитку дітей та молоді. Звичайно, далеко не всі стануть хіміками чи художниками, журналістами чи медиками, кулінарами чи астрономами, модельєрами чи майстрами народної творчості, але захоплення допоможе в реальному житті; крім того, оскільки підлітки не блукають вулицями, шукаючи пригоду на свою (і своїх батьків) голову, а займаються в наших гуртках.

Я вже не кажу про виховання нового громадянина незалежної України, інтелектуала, вмілого працівника, творця матеріальних і духовних благ для Батьківщини, нашого міста, родини. 

Виховання саме таких людей і стало головною метою в роботі Малої академії народних ремесел м.Галич.

МАНР – це педагоги та вихованці, для кого перебування в нашому закладі не просто навчання чи робота. Це наше життя, наші душі, наш час, наші долі, наш світ.

Головні завдання, що стоять перед нами:

- забезпечення вільного, творчого, інтелектуального розвитку особистості;

- пошук та підтримка юних талантів та обдарувань;

- надання якісної додаткової освіти;

- забезпечення змістовного дозвілля дітей та молоді.

Нині в закладі успішно трудиться 22 педагоги, чиє покликання – навчати, дарувати дітям свої знання, своє серце, свою любов, свій талант, для кого найбільшою подякою є вдячні послідовники.

Яким же є наш заклад на сьогодні? Нині в закладі працює 52 гуртки, в яких навчається близько 626 учнів в м.Галичі, а також в філіях в м.Бурштині, смт.Більшівці, с.Дубівці, с.Крилос, с.Тустань, с.Залуква, с.Дем’янів.

За останні роки помітна динаміка росту чисельності дітей, охоплених позашкільною освітою в закладі. "Якщо людина не знає, до якої мети вона рухається, для неї жоден вітер не буде попутнім.” (Сенека). Коли дитину позбавити завтрашньої радості, віри в себе, то важко сподіватися на її світле майбутнє. Але якщо вміння "навчити” може лежати в площині ремесла, то "подарувати радість” – це вже мистецтво.

В руках педагогів нашого позашкільного закладу знаходиться професійна й життєва доля кожного нашого вихованця. Дитина приходить до нас і записується в гурток. І ця подія може залишитись непомітною у її житті, а може вплинути на всю подальшу долю. Ми горді за тих вихованців, які досягли висоти в обраній справі. 

Багато учнів закладу пов’язують своє життя з мистецтвом, навчаючись в Львівській академії мистецтв, Косівському інституті декоративно-прикладного мистецтва, Прикарпатському національному університеті ім. В Стефаника, Коломийському коледжі декоративно-прикладного мистецтва, Вищому художньому училищі №3. 

Наші учні все більше усвідомлюють, що саме творчість є найважливішою складовою особистого щастя і професійного успіху. Творчі люди постійно йдуть уперед у роботі, відкривають підприємства, щось вигадують, будують, живуть повноцінним життям. В цьому немала заслуга і нашого закладу.

Мала академія народних ремесел м.Галич вступила у час повноліття, вона діє, живе, бачить свої проблеми та розробляє відповідну програму дій. Ми в постійному пошуку. З надією та оптимізмом дивимося в майбутнє.

З 29 жовтня по 29 листопада цього року у виставковій залі Національного заповідника «Давній Галич» розгорнута виставка творчих робіт працівників та учнів закладу, приурочена 20-ій річниці заснування. Тут можна буде доторкнутись до такого казкового, чарівного світу дитячої творчості, стати учасником майстер-класів народних ремесел. Урочисте відкриття виставки відбудеться 29.10. о.14год. Запрошуємо всіх.

На закінчення хочу привітати всіх тих, хто був причетним до заснування в м.Галичі художньо-ремісничої школи, та тих багатьох людей, які вносили свою посильну працю в діяльність та розвиток закладу протягом всіх цих 20-ти років.

Вітаю також усіх наших учнів, які в різні роки відвідували заклад, вже закінчили його та обрали свій шлях у житті, а також тих, хто ще крок за кроком опановує складну науку творення краси. Вітаю всіх тих батьків, що віддали до нас своїх дітей і всіма силами допомагають їм і нам у цій нелегкій справі.

 

Стефанія Сидорук, директор МА народних ремесел

Категорія: Про нас у ЗМІ | Додав: director (30.10.2012)
Переглядів: 410 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz

  • Copyright MyCorp © 2024
    Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz